Zwiększ efektowność swojej nauki!

Matura to czas, kiedy należy nie tylko poważnie przyłożyć się do nauki, ale przede wszystkim skupić się na tym w jaki sposób najszybciej trafia nam ona do głowy. Jeśli postępować będziemy zgodnie ze swoimi naturalnymi predyspozycjami, z pewnością nauka będzie dla nas znacznie mniej stresująca aniżeli wówczas gdy próbujemy uczyć się w sposób, który nie jest po prostu dla nas.

Jak należy się więc uczyć?

  • Jeśli jesteś słuchowcem, czyli najszybciej zapamiętujesz to co usłyszysz, w domu nie musisz zbyt wiele powtarzać jeśli z uwagą słuchasz lekcji, to z pewnością najlepszym pomysłem na naukę dla Ciebie będzie słuchanie wszelkiego rodzaju wykładów, notatek w formie mp3. Możesz nagrywać je samemu lub też gotowe pobierać z sieci. Ogromną zaletą takiego sposobu nauki jest fakt, że uczyć możesz się wszędzie! W autobusie, na spacerze, podczas wykonywania prac domowych.
  • Jeśli jesteś wzrokowcem, czyli najlepiej uczysz się czytają i oglądając wykresy, schematy oraz obrazki, powinieneś starać się zawsze zapisywać najważniejsze wzory czy też regułki. Do tego celu doskonale nadają się wszelkiego rodzaju tablice, wykonane ręcznie przy pomocy kolorowych długopisów. Możesz porozwieszać je w różnych miejscach w domu lub pokoju. Z pewnością dzięki temu nauka będzie dla ciebie łatwiejsza i bardziej efektowna.

 

Scroll to Top